недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 63
home Живот и стил

Ќе бидете изненадени од резултатите: Направете сируп кој го топи салото од половината

Ќе бидете изненадени од резултатите: Направете сируп кој го топи салото од половината

Наталоженото сало околу половината воопшто не ви дозволува да се чувствувате одлично, па затоа сакате да го отстраните.

Постои еден едноставен начин како да се ослободите од салото на стомакот со помош на едноставен рецепт.

Исчистете и изрендајте 130 грама свеж рен и 2 сантиметри корен од ѓумбир. Потоа додадете 3 лимони кои исто така ќе ги изрендате.

Потоа додадете 2 лажици цимет и 4 лажици мед.

Се добро измешајте и смесата ставете ја во тегла.

Теглата добро затворете ја и секое утро во текот на три недели на празен стомак консумирајте по една лажица наутро и навечер.

Ќе бидете изненадени од резултатите.

Коронавирус