среда, 7. декември 2022. Вести денес: 171
home Живот и стил

Јаде сѐ што ќе посака, но изгледа неодоливо: Сега ја открива големата тајна (ФОТО)

Јаде сѐ што ќе посака, но изгледа неодоливо: Сега ја открива големата тајна (ФОТО)

Летото стигна, а вие се уште не сте почнале да вежбате за вашата фигура да ја вратите во нормала. Досега сте се обиделе со безброј диети, но ниту една не ви помогнала, или доколку помогнала, килограмите брзо сте ги вратиле.

Американската фитнес блогерка Џели Девот сподели совет за здраво славеење и исправен режим на исхрана, а фотографиите од нејзиното витко тело се доказ дека нејзината теорија за симнување на вишокот килограми е исправна.

Таа е залага за исфрлање на алкохолот од дневното мени, укажувајќи дека токму тој знае да дебелее.

Поголемиот дел од жените не се свесни што алкохолот прави со нашето тело, но кога ќе ги погледнете фотографиите на оваа фитнес блогерка која се фотографирала пред и по применување на диетата, ќе ви биде јасно како тој влијае на линијата.

 

Џели јаде се што ќе посака, само во умерени количини.

-Јадам и крофни и салати. Не пијам алкохол и што е најважно – научив да се борам со лошите емоции и се засакав самата себеси, објаснува за „Метро“.

Во нејзиниот животен режим алкохолот не бил единствен кој го забавувал процесот на слабеење. Со него следувал утрински мамурлак, главоболка, потешкотии во вежбањето, како и мачнини кои ја спречувале да се храни здраво.

Сепак сакала себеси да си даде воздишка и тоа само за викенд со една чаша алкохолен пијалак. Освен тоа, редовно вежбала три пати неделно по час и половина.

 

ALCOHOL VS WATER ?? UNHEALTHY VS HEALTHY ?? UNHAPPY VS HAPPY ☹️? 20 VS 27 YEARS ??‍♀️?? . There is so many changes in how I look, how I feel, and how I live my life. ?? . I’ve never felt better, I have balance. I eat a doughnut ? followed by a salad ? I don’t drink alcohol ? often, I down my water ? and most importantly I’ve gone from hating myself to loving myself ❤❤??‍♀️ . People always ask how much I’ve lost, and I honestly don’t know what my highest weight was (not the picture) due to hating myself so much I didn’t weigh myself (probably around 75kg) and I don’t weigh myself anymore (lightest I’ve been 45kg, NOT HEALTHY MIND) ??‍♀️??‍♀️??‍♀️ . Weight doesn’t matter, you matter. How you feel about yourself. Don’t focus on a number that can fluctuate 5kg in two days ??‍♀️??‍♀️ . I’ve now been “balanced” since the crazy party nights in Bali ?‍♀️? and I’m feeling SO good again! Party life ain’t for me! I rather be in sneakers ? then heals, and rather drink protein and smoothies ??? then sipping champagne ? . #ibs #transform #fit #fitspo #fitness #workout #weightloss #transformation #beforeandafter

A post shared by Jelly – Work hard see results (@jellydevote) on

Qatar 2022