недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 71
home Живот и стил

Исчезна синот на позната македонска актерка- се молат Македонците во Германија да помогнат во пронаоѓањето

Исчезна синот на позната македонска актерка- се молат Македонците во Германија да помогнат во пронаоѓањето

Полицијата во Келн го бара 16-годишниот Габриел Е. Од Золсток. Тинејџерот исчезнал во вторникот напладне на 2. јануари.

Момчето го напуштило домот околу 2 часот и од тогаш не е видено. Можноста да се работи за самоубиство, не се исклучува во моментов.

Исчезнатото момче е со висина од околу 1.75 сантиметри. Тој има кратка руса коса и носи очила. Во времето на исчезнувањето, момчето носело сина маскирна јакна, сиви пантолони, светло кафени чевли и црни ракавици.

На социјалната мрежа фејсбук, Галама се откри информација дека исчезнатото дете е всушност син на наша позната актерка, Елизабета Кочовска, која со години живее и работи во Германија.