недела, 28. мај 2023. Вести денес: 7
home Живот и стил

ИМПРЕСИВНО: 7-годишна прилепчанка ги знае знамињата на СИТЕ држави во светот (ВИДЕО)

Импресивно е, бидејќи ретко кој воопшто ги знае сите знамиња, а да бидеме искрени, за некои од државите и никогаш не сме чуле.
ИМПРЕСИВНО: 7-годишна прилепчанка ги знае знамињата на СИТЕ држави во светот (ВИДЕО)

Марија Матеска е 7-годишно девојче од Прилеп, кое се разликува од сите други.

Таа ги знае знамињата на СИТЕ држави во светот.

Импресивно е, бидејќи ретко кој воопшто ги знае сите знамиња, а да бидеме искрени, за некои од државите и никогаш не сме чуле.

Марија во видеото вели дека многу сака знамиња, а во текот на видеото се гледа дека неколку од нив и` се омилени.

Погледнете го видеото: