вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 83
home Живот и стил

„И во добро и во зло“: Неговата сопруга дознала дека боледува од рак, па мажот го исполнил ветувањето дадено пред Бог

„И во добро и во зло“: Неговата сопруга дознала дека боледува од рак, па мажот го исполнил ветувањето дадено пред Бог

Фотографот Менди Паркс неодамна низ серијал фотографии ја долови болката, убавината и храброста на женската борба против ракот на дојка.

На фотографиите, Келси Џонсон ја бричи главата на својата сопруга Чарли и заедно се подготвуваат за борбата против ракот.

За помалку од еден ден фотките станаа вирални, а ретко кој издржа до последната фотка да остане рамнодушен.

Моќта на љубовта, поддршката и заедничката борба низ фотографии, кои точно објаснуваат што значи ветувањето „и во добро и во зло“.