понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 129
home Живот и стил

Хит на Тик Ток: Сите мислат дека се близначки, а всушност се мајка и ќерка (ВИДЕО)

Хит на Тик Ток: Сите мислат дека се близначки, а всушност се мајка и ќерка (ВИДЕО)

Мајка и ќерка станаа вистински хит на Тик Ток, каде често се снимаат и затоа ги нарекуваат близначки.

Иако не е невообичаено мајка и ќерка да си личат, има случаи кога е невозможно да се направи разлика кој е кој.

Имено, Американките, четириесет и едногодишната Стејси Смит и нејзината шестнаесетгодишна ќерка Медисон, се пошегуваа на свој начин и ги прашаа своите следбеници дали можат да ги препознаат.

Двете често танцуваат среќно и се смеат, а често носат и иста облека, па навистина е тешко да се погоди која е која.

@stacie_smith03What?! Peewee Herman dance comeback? I’m here for it! ##fyp ##momsover40 ##peeweeherman ##MorningCheer @madisonn._.smithh♬ clean_whole lotta choppas – A_millers_daughter✨

@stacie_smith03Can you name the basic-ness going on here? 🤣 ##fyp ##momsover40 ##basicchallenge ##motherdaughter @madisonn._.smithh @atlmamaknows

♬ Basic Mode Challenge – Anna ❤️

Коронавирус