четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 27
home Живот и стил

Херој на денот: Момче со церебрална парализа крена тег двојно потежок од него

Херој на денот: Момче со церебрална парализа крена тег двојно потежок од него

Момче тешко 45 килограми крена тег повеќе од двојно потежок од него и со тоа стана хит на интернет.

Тегот тежи над 90 килограми. Сè тоа, според фановите на новата интернет-ѕвезда, е уште позначајно поради тоа што момчето има церебрална парализа.

Повеќето коментари на Фејсбук одат во насока на тоа дека ако еден човек е доволно упорен и посветен, ништо не е невозможно и целта е секако на дофат.

Коронавирус