петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 154
home Живот и стил

Голем поздрав од рајскиот остров Антигва за Заев и Димитров (ВИДЕО)

Голем поздрав од рајскиот остров Антигва за Заев и Димитров (ВИДЕО)

Eден Македонец кој е на одмор на Антигва, на Карипските острови, сподели „отрезнувачко“ видео на социјалните мрежи и упати голем поздрав до премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров.

„Ја имам среќата скоро недела дена да терам одмор на рајскиот остров Антигва. Вчера, одејќи на плажа, ми приоѓа една жена за да ми понуди некои екскурзии на островот или на море и ме праша од каде сум.
Кога и реков од Македонија, се озари и повтори МАКЕДОНИЈА неколку пати.
И’ велам, сте чуле за Македонија?
Вели: Како не, Македонија е во Библијата!
Се насмевнав и се разделивме.

Денеска се симнувам на истата плажа, таа седи во сенката и додека поминував покрај неа, ме поздрави со:

Hello Mr. Macedonia! (Здраво г-дин Македонија).
Ми го стопли срцето.
На враќање морав, апсолутно морав пак да ја прашам”.

Погледнете:

Коронавирус