петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 86
home Живот и стил

Голем фудбалер, уште поголем човек: Хари Кејн стана херој на девојче со Даунов синдром, еве што направи (ВИДЕО)

Голем фудбалер, уште поголем човек: Хари Кејн стана херој на девојче со Даунов синдром, еве што направи (ВИДЕО)

Хари Кејн дознал дека 16-годишната Ела е голем фан на Тотенхем кога нејзиниот татко го објавил видеото каде што таа игра на нивниот стадион.

Но, злобни тролови на социјалните медиуми го нападнале нејзиното танцување. Затоа фудбалерот со добро срце одлучил да го покани девојчето да биде нивната маскота и да се запознае со сите.

Ела Маркхам, од Банбери, Оксфордшир, била исмевана поради видеото снимено на стадионот на тимот во Северен Лондон по поразот од 1-0 до Вест Хем во саботата.

Но, нејзиниот херој Кејн (25) сега испрати лична видео порака со која ја покани да биде маскота на финалниот натпревар од Премиер лигата во сезоната, против Евертон на 12 мај.

Во видеото тој вели:

„Здраво, Ела, го видов видеото додека играше на Спарс. Само сакам да ти се заблагодарам за твојата неверојатна поддршка. Ми се допадна тоа. Очигледно знаеме дека и твоето семејство се гордее со тебе. Знаеме дека си голем обожавател. Ние би сакале да слезеш и да бидеш маскота за последниот натпревар од сезоната против Евертон. Се надевам дека ќе те видам таму. Продолжи да танцуваш, прави го она што го правиш. Многу љубов.“

Ела вели дека Кејн е нејзин херој, а нејзиниот горд татко вели дека дефинитивно ќе ја прифатат понудата, која ќе ја направи Ела пресреќна.

Коронавирус