понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Живот и стил

Главоболката ќе исчезне сигурно: Направете домашно масло со само 2 состојки, помоќно е од аналгин и кафетин

Главоболката ќе исчезне сигурно: Направете домашно масло со само 2 состојки, помоќно е од аналгин и кафетин

Направете си домашен моќен лек за главоболка и мигрена, со оригано.

Ви требаат 100 грама суви листови оригано и 0,5 литри маслиново масло.

Се мешаат двете состојки и се оставаат на топло место до 40 дена. Повремено се протресуваат. Се процедува потоа, па се става на суво место.

Кога имате главоболка масирајте ја главата со ова масло.

Коронавирус