среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Живот и стил

Генијален трик: Три коцки мраз ќе ја скратат најголемата мака на секоја домаќинка

Генијален трик: Три коцки мраз ќе ја скратат најголемата мака на секоја домаќинка

Сите знаеме колку е напорно перењето, па пеглањето на алиштата, но сега е откриен генијален трик кој ќе ви заштеди време и пари.

Постои лесен начин да ги испеглате испраните алишта, а тоа се само три коцки мраз.

Ставате чиста испрана облека во машината за сушење, ставате три коцки мраз и оставате машината да работи 15 минути.

Потоа, облеката изгледа како да е испеглана со пегла.

Погледнете ја постапката:

Коронавирус