среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 155
home Живот и стил

Фустанот по кој полудеа славните: Го носеа Лејди Ди и Кејт, а потоа и овие ѕвезди (ФОТО)

Фустанот по кој полудеа славните: Го носеа Лејди Ди и Кејт, а потоа и овие ѕвезди (ФОТО)

Тегет фустан со точкест принт и бели јаки се протна во плакарите на многу славни дами.

Креацијата од Александра Рич беше моден избор на војвотката Кетрин за кралските портрети по повод 70-тиот роденден на принцот Чарлс.

По објавувањето на фотографиите, фановите на кралското семејство побрзаа да укажат дека фустанот премногу наликува на креација која принцезата Дијана ја носеше во 1985 година.

Погледнете кои славни дами полудеа по овој фустан:

 

 

Локални избори 2021