четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 99
home Живот и стил

Фризури кои се во тренд оваа есен

Фризури кои се во тренд оваа есен

Доколку размислувате да ја смените фризурата, сега е вистинското време да го направите тоа.

Кои фризури се во тренд оваа есен?

Bronde

Доколку не можете да се одлучите во каква нијанса да ја бојадисате косата, тогаш за вас најдоброто решение е оваа фризура. Топол и свеж изглед се главните предности на оваа фризура. Фризурата е лесна за одржување, а косата ќе ви остане здрава.

Асиметричен боб

Асиметричен боб со цврста основна линија исто така ќе биде есенски тренд. Оваа фризура прилега на рамна и на виткана коса.

Француски боб

Францускиот боб оваа сезона ќе биде полн погодок. Оваа фризура може да ја одржувате брзо и лесно. Измијте ја косата и ќе изгледа совршено. Фризурата е идеална за кратка коса.

 

Buttery blonde

Косата на Марго Роби изгледа неверојатно секогаш кога ќе се појави на црвениот тепих. Нејзината темна боја на коса изгледа прекрасно со карамел прамени.

 

 

View this post on Instagram

 

@patidubroff @brycescarlett @kateyoung @tombachik @thatgirlbeverly ?

A post shared by @ margotrobbie on

 

Коронавирус