вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Живот и стил

Фотографија која ќе ви го распарчи срцето: Девојче си ги грее смрзнатите нозе на ауспух од автобус

Фотографија која ќе ви го распарчи срцето: Девојче си ги грее смрзнатите нозе на ауспух од автобус

Српскиот портал „Телеграф“ сподели објава од Фејсбук групата „Глас Пазара“, која ќе ви го распарчи срцето.

Ова девојче има само една желба – да се стопли, а не му е важно на кој начин.

-Таа си ги грее ноџињата на ауспух. Господе смилувај им се на сиромашните и бегалците ширум светот! А, ние сме неблагодарни на овие благодети што ги имаме, на греењето на дрва, на пелетите, на струјата, и сакаме да јадеме ова или она…, пишува под фотографијата.

Коронавирус