вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 39
home Живот и стил

ФОТО: Погледнете го новиот моден хит оваа зима

ФОТО: Погледнете го новиот моден хит оваа зима

Сезоната на забави само што започна, а некои трендови веќе се појавија на површина.

Меѓу нив се и чизмите кои многумина не оставаат рамнодушни.

„Диско чизмите“ со светки, кристали, парчиња „стакло“ се идеални за клубовите, но и други прилика при што и наједноставниот стајлинг ќе го направите посебен.

Овие чизми ќе изгледаат неверојатно во комбинација со црвен свечен фустан, но и во рокенрол варијанта или едноставна комбинација со фармерки.

Водени по оваа идеја, дел од модните куќи веќе ги претставија своите модели.