четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 25
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Живот и стил

ФОТО: Ова копче не е за украс, кога ќе ја дознаете неговата намена ќе сфатите колку е корисно

ФОТО: Ова копче не е за украс, кога ќе ја дознаете неговата намена ќе сфатите колку е корисно

Сигурно во гардероберот имате барем една јакна или капут кој во пределот на рамото има копче и мал каиш.

Доколку мислевте дека станува збор за украсен детал кој нема никаква важна фукнција, сте се излажале.

Целта на ова копче е прилично логична, но голем број жени не се оптоварувале со неговата функција, но сега нештата може да се променат.

Ова копче имено служи за придржување на чантите, торбите кои ги носите за истите да не се лизгаат од рамото.