недела, 31. јули 2022. Вести денес: 20
home Живот и стил

ФОТО: Ова е најзгодниот татко на Инстаграм по кој жените воздивнуваат

ФОТО: Ова е најзгодниот татко на Инстаграм по кој жените воздивнуваат

Овој модел беше успешен и пред татковската улога, но малиот Нејтан му донесе уште поголема популарност бидејќи нивните заеднички фотографии се апсолутно неодоливи.

Маријано Ди Ваио е успешен блогер, моден дизајнер и актер од Италија со меѓународна кариера. Тој има 28 години, а освен по својата модно-ориентирана блогерска кариера, неодамна го обожуваат и поради улогата на татко.

Маријано има своја линија на накит, чевли и очила за сонце.

На Инстраграм има преку шест милиони следбеници.

Ди Ваио отсекогаш бил заљубен во модната “street style” сцена, а обожува сноубординг и мотоспортови.

Во септември 2015 година, Маријано се оженил со својата партнерка Елеонора Бруначи, со која го добил синот Нејтан.

Токму поради овој мал убавец, Маријано неодамна ја доби титулата на “најзгоден татко на Инстаграм”.

One of those father and son moments ❤️ @nathanleonedivaio

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

La cosa más linda ❤ mi familia ?? #BuenosAires

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

S U N D A Y ?? Made in ?? clothing on www.nohowstyle.com

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

Коронавирус