среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Живот и стил

ФОТО: Не го освои маратонот, ама ги освои срцата на сите – ова момче е денешниот победник

ФОТО: Не го освои маратонот, ама ги освои срцата на сите – ова момче е денешниот победник

Над 10.000 пријавени на денешниот 14-ти по ред Виз ер скопски маратон, но еден кој ги освои срцата на сите и за многумина е вистински победник на денешниот маратон.

На социјалните мрежи како вирус се шират фотографии од младо момче кое во рацете носи момче со Даунов синдром, а кое според пишувањата на корисниците на Фејсбук, паднало на 50-тина метри пред целта.

Токму тогаш херојот на денот, како што многумина го нарекоа, го кренал во своите раце и заедно поминале низ целта.