вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 26
home Живот и стил

ФОТО: Била убавица, а сега поради грешка на лекарите изгледа вака

ФОТО: Била убавица, а сега поради грешка на лекарите изгледа вака

Семејството на младата актерка Шантел Џакалоне ќе добие на сметка 30 милиони долари, но парите тешко дека ќе можат да ги утешат, бидејќи на ќерката не можат да и го вратат здравјето и првобитниот изглед.

Имено, Шантел пред осум години паднала во анафилактички шок, откако изела переци полнети со путер од кикирики. Тогаш имала само 27 години, а до трагедијата дошло за време на една конференција во Лас Вегас.

Набрзо Џакалоне останала без кислород во мозокот, а состојбата дополнителнмо и се влошила отккао лекарите примениле погрешна терапија, поради што девојката останала парализирана.

Шантел денеска се наоѓа под константен надзор од родителите и медицински лица, воопшто не може да зборува, ниту пак да се движи. Со родителите комуницира по пат на движење на очите и со само по некоја гримаса на лицето.

-Душата не боли кога ја гледаме ваква. Поради една несфатлива грешка на докторите, уништен и е животот, како и нашите животи. Веќе никогаш нема да биде иста како порано. Дури ни овие пари кои ги добивме со одлука на судот во Лас Вегас, нема да го подобрат нејзиното здравје, ниту пак нам ќе ни ја вратат среќата која секојдневно ја имавме, соопштува нејзиното семејство.

До несреќата, Шантел во филмовите оствари неколку мали улоги.

ЕУРО 2020

Македонија