понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Живот и стил

Фановите ја прашаа манекенката: Девојко, каде ти се градите? (ФОТО)

Фановите ја прашаа манекенката: Девојко, каде ти се градите? (ФОТО)

Кендал Џенер е една од најплатените манекенки на светот. Таа е дел од семејството Кардашијан-Џенер и ја следат бројни скандали поради тоа.

Со сестрата Кајли дизајнираше костими за капење, па тие две се совршен модел за рекламирање на истите.

22-годишната Кендал објави на Инстаграм фотографија на која позира во бикини со жолта боја и изгледа прекрасно. Затоа доби бројни пофалби и позитивни коментари, но имаше и критики.

Многумина забележаа дека оваа млада убавица нема со што да се пофали, особено во горниот дел од костимот, па така следуваа негативни коментари:

„Каде ти се градите“, „Па ти воопшто немаш гради“, „Боже, каде исчезна твоето деколте“… беа само дел од критиките.

Коронавирус