среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Живот и стил

Еве зошто со партнерот треба да ги споделите дури и „срамните“ страсти

Еве зошто со партнерот треба да ги споделите дури и „срамните“ страсти

Да се ​​биде во љубовна врска значи да се поддржуваме едни со други, да се развиваме и растеме заедно. Врската, како и сите други работи во животот, е предмет на промени и се менува благодарение на промените низ кои минуваат партнерите.

Повеќето луѓе ќе се согласат со изјавата дека истиот поглед на животот и иднината е многу поважен во врската отколку љубовта кон истите хоби и истите видови забава или уметност. Но, иако вие и вашиот партнер можеби имате апсолутно различни желби кога станува збор за гледање филм, тоа не значи дека треба да бидете незаинтересирани за желбите и интересите на едни со други.

Проширете ги вашите хоризонти и растете заедно

Добро е познат фактот дека секоја врска наидува на пречки и кризи. Зборувањето за нови работи што ве придвижуваат и што оставаат впечаток кај вас, може да биде одличен начин да се надминат овие пречки. Не се срамете да кажете дека сакате да се запишете во училиште за сликање, пробајте да танцувате или аматерски театар. Без разлика колку вашите нови интереси отстапуваат од претходните, вашиот партнер треба да ги прифати.

Никој не смее занемари повик

Без разлика дали сакате да одите на караоке во кафуле или работилница за правење сапун, поканете ја вашата сакана личност. Исто така, ако вашиот партнер ве покани на една од нивните нови активности, не одбивајте иако се сомневате во исходот. Можеби некои од овие активности ќе ја зацврстат вашата врска на еден сосема нов начин.

Не плашете се да кажете „не“

Се разбира, некоја од овие активности може едноставно да не одговара на никој од вас и тоа е совршено добро. Секој човек има право да каже ако нешто не му одговара и да не се изложува на тоа следниот пат. Во ред е да дадете шанса на нови работи, но ако сметате дека нешто не е за вас, кажете го тоа јасно и без двоумење објаснете му на вашиот партнер за што станува збор.

Коронавирус