среда, 28. септември 2022. Вести денес: 120
home Живот и стил

Еве како да направите домашен тоник против акни

Еве како да направите домашен тоник против акни

Оние луѓе кои имаат проблем со акните знаат колку е тешко да се справиме со нив. Често се појавуваат без некоја посебна причина, а многу препарати и козметички производи воопшто не помагаат.

За среќа, постои природен домашен тоник кој може да го реши овој проблем.

Потребни состојки:

15 мл органски јаболков оцет

60 мл вода

3 таблети аспирин

Стаклено шише со капаче

Измешајте ги водата и јаболковиот оцет, па во шишето додадете ги и аспирините. Измешајте убаво и почекајте убаво да се растопат. Тогаш тоникот е подготвен за употреба.

Користете го наутро и навечер ставајќи на деловите каде се појавуваат акните со помош на памук или газа.

Коронавирус