среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 25
home Живот и стил

Еве како да го скротите апетитот ако постојано сте гладни

Еве како да го скротите апетитот ако постојано сте гладни

Смирете го апетитот со овој фантастичен напиток од хељда.

Еве како да го направите:

Намирниците богати со целулоза можат да ве заситат.

Се што e потребно да направите:

-три лажици брашно од хељда ставете ги во една чаша ладна вода и мешајте.

-во сад на оган ставете еден литар вода да зоврие и во водата која врие додадете ја чашата со разматеното брашно од хељда.

-се добро измешајте и варете на тивок оган повремено мешајќи од пед до седум минути.

Кога ќе се олади смесата можете да и додадете една лажица мед.

Чувајте ја во фрижидер и консумирајте по една чаша пред јадење.

Коронавирус