недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

Еве ја тајната позади познатитот мал црн фустан на принцезата Дијана!(ФОТО)

Еве ја тајната позади познатитот мал црн фустан на принцезата Дијана!(ФОТО)

После шокантното јавно признание на принцот Чарлс дека ја измамил принцезата Дијана и тајно одржувал врска со Камила Паркер Боулс, на кого ја подарувал нејзината облека и накит, му испратила силна порака, пишува „Entertainment Times“.

Иако во тоа време живеат одделно, принцезата Дајана и Чарлс Сепак беа во брак. Таа носеше кратко црно свилено здолниште, дизајнирано од грчката дизајнерка Кристина Стамболијан, која ја потенцира нејзината фигура, со посебен акцент на витките нозе во црни најлон чорапи и црни потпетици. Без многу коментар, од нејзиниот изглед, таа го извести Чарлс дека знае што се случува и дека е поубава и посилна од сите.

На летната забава на Серпентина галерија во палатата Кенсингтон во центарот на Лондон, таа првично требаше да се појави во елегантен фустан , но во последната минута, по јавното признание на Чарлс, таа се одлучи за, како што знаеме денес, „фустан“ за одмазда. Тој ден, не само што таа изгледаше како милион долари, туку и испрати толку силна и самоуверена порака што никој не почувствува жал за неа, а тоа е токму пораката која сакаше да ја постигне.

ЕУРО 2020

Македонија