петок, 10. јули 2020. Вести денес: 10
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Живот и стил

Емотивно видео: Благодарност до сите баби и дедовци кои си ги чуваат своите внучиња

Емотивно видео: Благодарност до сите баби и дедовци кои си ги чуваат своите внучиња

Motherly создаде емотивно видео полно со благодарност до сите баби и дедовци кои се грижат за своите внучиња и кои им помагаат на новите родители кога тоа им е најпотребно.

До најдобрите баби и дедовци на светот:

Не би можеле да го направиме ова без вас.

Вие бевте покрај нас од почетокот.

За раѓањата, прославите, тешките моменти и ноќните излегувања.

Ги споделувате вашите приказни, рецепти и животни лекции.

Го споделувате вашето време.

Ви веруваме како на никој друг.

Секогаш бевте покрај нас – ни пруживте помош, уште еден пар очи, уште еден пар раце.

Никогаш не би можеле да ви се оддолжиме за сè што ни дадовте.

Па, сè што можеме да кажеме е:

Ве цениме, благодарни сме што ве имаме.

Од дното на нашите срца: Ви благодариме.

Не постои друга љубов како онаа на бабите и дедовците.

Парламентарни избори 2020