недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

Емоции еден тон: Погледнете ја реакцијата на бебето со проблеми во слухот откако за првпат ќе го слушне гласот на својата сестра

Емоции еден тон: Погледнете ја реакцијата на бебето со проблеми во слухот откако за првпат ќе го слушне гласот на својата сестра

Керол Дајен Бенџамин, мајка на две деца од Мадисон објави на Интернет снимка од својата ќерка Скарлет откако за првпат го слушна гласот на својата постара сестра.

Ова видео за краток период стана вирално па досега е прегледано повеќе од 161.000 пати и доби повеќе од илјада реакции.

Имено, малата Скарлет е родена три месеци пред време и Керол знаела дека опоравувањето после неколку здравствени компликации ќе биде долг за нејзиното бебе.

-Како што знаете Скарлет се роди три месеци претходно. На крајот добила некротизирачки ентероколитис и инфекција на желудникот, а антибиотиците го предизвикуваа губењето на слухот, рекла мајката.

Родителите на Скарлет не сфатиле дека има проблем со слухот. Дури кога малата Скарлет во 11 месец од животот го доби својот прв слушен апарат, нејзината мајка стана свесна колку слабо слушала Скарлет пред него.

-Дотогаш Скарлет реагираше на поголемиот дел од звуците па мислевме дека слуша добро. Дури после ова што го видов денес, знаев дека таа всушност не слуша толку добро, рекла Карол.

Нејзината реакција ги воодушеви сите на социјалните мрежи.

Коронавирус