понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 52
home Живот и стил

Ефтино, домашно решение за чистење на нечистотиите околу плочките: Може да го реши вашиот проблем со мувла засекогаш

Ефтино, домашно решение за чистење на нечистотиите околу плочките: Може да го реши вашиот проблем со мувла засекогаш

Овој трик ќе помогне во спречување на формирање на мувла.

Состојки:
1,5 л вода
1/2 чаша сода бикарбона
1/3 чаша лимонов сок
1/4 чаша алкохолен оцет

Постапка:
Растворете сода бикарбона во вода и додадете сок од лимон и оцет.

Почекајте малку, а потоа нанесете ја смесата на споеви околу плочките и нежно тријте ги со стара четка за заби.

На крај исплакнете ги со вода. Повторете ја постапката ако е потребно.

Коронавирус