четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 85
home Живот и стил

Едноставна десетминутна вежба: Го подобрува држењето и ги елиминира болките во грбот еднаш засекогаш! (ВИДЕО)

Едноставна десетминутна вежба: Го подобрува држењето и ги елиминира болките во грбот еднаш засекогаш! (ВИДЕО)

Современиот начин на живот кој подразбира многу седење и поминато време пред компјутер, придонесе за појава на болки во грбот и неправилно држење.

Речиси секој втор човек страда од некој вид болка во грбот, но добрата вест е што постојат вежби кои го решаваат овој проблем. Особено добро е тоа што се многу лесни за изведување, а и не одземаат многу време.

Овие вежби ги зајакнуваат мускулите на грбот, но и стомачните мускули кои имаат значајна улога во правилното држење на телото.

Во следново видео погледнете како изгледаат овие вежби и почнете да ги правите уште денес…