сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 54
home Живот и стил

Едната е згодна инструкторка, а другата има 64 години: Ретко кој погодува која е мајка, а која е ќерка (ФОТО)

Едната е згодна инструкторка, а другата има 64 години: Ретко кој погодува која е мајка, а која е ќерка (ФОТО)

Фитнес инструкторка од Австралија, Тифини Хол позираше со својата 64-годишна мајка, а фановите сè уште не можат да веруваат дека оваа дама е толку стара.

Тифини е позната по неверојатно интензивните режими за фитнес, но нејзината мајка Џенет Хол исто така се чини дека ја споделува љубовта кон активното живеење.

 

View this post on Instagram

 

Happy Mother’s Day to my mum and fitspo! ?#64yearsyoung

A post shared by Tiffiny Hall (@tiffhall_xo) on

Ова дуо предизвика лавина коментари благодарение на нивните извајани тела.

Како и нејзината ќерка, Џенет е долгогодишна фитнес и таеквондо инструкторка и сè уште работи секој ден.

 

View this post on Instagram

 

We’re here ready to watch you dance @therealedkavalee ??Dancing with the stars premieres tonight 7:30pm @channel10au #dwtsau #teamed

A post shared by Tiffiny Hall (@tiffhall_xo) on

Во интервју за „Now To Love“, Тифини ја пофали посветеноста на нејзината мајка за фитнес и призна дека својот успех го должи на својата мајка.

Ретко кој знае од прв поглед да каже која е ќерка, а која мајка.