четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 190
home Живот и стил

Едната е девојка, а другата има 7 деца: Која од овие убавици е мајка, а која ќерка? (ФОТО)

Кога при една прилика споделила роденденска фотографија со својата најстара ќерка, луѓето биле збунети, зошто не им било јасно кој е кој на сликата.
Едната е девојка, а другата има 7 деца: Која од овие убавици е мајка, а која ќерка? (ФОТО)

Овие две дами кои гордо позираат заедно се мајката Џесика (43) и ќерката Алиса (23), а дали може да погодите која е која?

Имено Џесика изгледа феноменално и има дури седум деца, иако никој не и верува.

Многумина мислат дека таа е сестра на Алиса, а не мајка.

Кога при една прилика споделила роденденска фотографија со својата најстара ќерка, луѓето биле збунети, зошто не им било јасно кој е кој на сликата.

Џесика вели дека вежба три пати неделно, како и нејзиниот сопруг, додека децата им се на училиште.

Коронавирус