петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Живот и стил

Еден татко има одличен трик: Како да ги натерате децата да си ги мијат рачињата? (ФОТО)

Еден татко има одличен трик: Како да ги натерате децата да си ги мијат рачињата? (ФОТО)

Граѓаните треба да се грижат за хигиената и редовно да ги мијат рацете за време на коронавирусот, што е најтешко за децата.

Сепак, родителите наидоа на неколку начини да го направат поинтересно миењето на рацете на своите деца, со еден ваков статус што сега кружи на Фејсбук.

Во статусот се вели дека еден татко прави иста работа секое утро за да може детето да го мие рацете правилно.

-Еден татко секое утро на својот син му црта вирус на рачето и ако малото денес ги мие доволно рацете, вечер нема вирус. Тоа е толку едноставно, пишува во статусот.

Коронавирус