недела, 28. мај 2023. Вести денес: 7
home Живот и стил

Дамите завидуваат, мажите даваат комплименти: Оваа манекенка воодушевува со своите нозе (ФОТО)

Дамите завидуваат, мажите даваат комплименти: Оваа манекенка воодушевува со своите нозе (ФОТО)

Швеѓанката Ула Естергрен може да се пофали со успешна кариера на манекенка и бодибилдерка, но и со прилично долги нозе, поточно – 101,6 сантиметри. Благодарејќи на тој нејзин атрибут, таа има илјадници следачи на Инстаграм.

Ула на своите профили на друштвените мрежи постојано открива детали од нејзиниот живот, најмногу од тренинзите и скапите вечерни излегувања. Но, во фокусот, покрај убаво обликуваното тело, се нејзините нозе – дамите и завидуваат, а мажите постојано и праќаат комплименти.

Иако денес, според многумина, претставува поим за речиси совршен изглед, Ула во интервју за Спутник вели дека нејзиниот живот е многу променет, оти во детството тој „необичен“ изглед бил повод за исмевање од некои нејзини врсници.

Во 2013. таа почнала редовно да се занимава со спорт, што придонело да го обликува своето тело до совршенство. На тренинзите го запознала и својот сегашен сопруг Торбјорна Естергрен, со кој имаат две деца.