среда, 4. август 2021. Вести денес: 62
home Живот и стил

Дадилка влезе во собата и го грабна бебето: Веднаш потоа настана хаос, за среќа тоа е живо (ВИДЕО)

Дадилка влезе во собата и го грабна бебето: Веднаш потоа настана хаос, за среќа тоа е живо (ВИДЕО)

На Редит е објавено шокантно видео кое покажува дадилка како спасува дете неколку секунди пред врз него да се урне плафонот.

На снимката се гледа како таа влетува во собата, го вади детето од постелата и го изнесува од собата. Набрзо потоа се гледа како на подот паѓаа парчиња од плафонот.

Судејќи според податоците на видетото, тоа се случило на 24-ти март. Некои корисници на Редит забележале дека тоа време одговара со силниот потрес на Филипините, но некои тврдат дека инцидентот всушност се случил во Кувајт или во Саудиска Арабија и дека рушењео на плафонот дошоло поради истекување на водоводна цевка која го ослабила плафонот.

Во секој случај, многумина ја пофалија дадилката која му го спаси животот на детето.

„Оваа жена заслужува медал“, напиша еден корисник.

Коронавирус