недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Живот и стил

Човечност која крши срца: Глув и слеп си помагаат меѓусебно за да гледат фудбал (ВИДЕО)

Човечност која крши срца: Глув и слеп си помагаат меѓусебно за да гледат фудбал (ВИДЕО)

Фудбалот обединува. Најголем доказ за тоа е оваа случка во Бразил, каде фудбалот има огромна популарност и важност, па се смета за начин на живот.

Че ве воодушеви оваа човечност прикажана во снимката што се појави на „Твитер“.

На неа јасно се гледа како две лице, едно со оштетен вид, а друго со оштетен слух си помагаат во гледањето на мечот Бразил-Костарика.

До нив има и трето лице кои исто така им помага.

Коронавирус