понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 76
home Живот и стил

Четири знаци дека ви е потребен нов телефон

Четири знаци дека ви е потребен нов телефон

Компаниите кои произведуваат мобилни телефони често го претставуваат својот нов модел, па голем број од луѓето одат во продавниците по новиот уред поради бројни причини, но финансиската е на врвот.

Меѓутоа, доколку редовно доживувате некои од следниве работи, дефинитивно е дојдено времето да посетите некоја од продавниците наменети за тоа и да си одберете нов телефон.

-Не можете да го симнете новиот оперативен систем

-Батеријата не може да издржи цел ден, дури ни по целосно полнење

-На телефонот немате доволно меморија

-Не може ништо да направите бидејќи е многу спор.

Коронавирус