четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Живот и стил

Беше злобница, а сега е заводница: Миленичката на македонската публика стана кукла, но не во позитивна смисла (ФОТО)

Беше злобница, а сега е заводница: Миленичката на македонската публика стана кукла, но не во позитивна смисла (ФОТО)

Пред многу години прекрасната Габриела Спаниќ го освои срцето на македонската публика.

Таа глумеше во серијата „La usurpadora(Злобница).

Беше нарекувана актерка со најголема природна убавина. Во младоста беше миленичка на публиката, а денес не е веќе злобница, туку заводница.

Габриела денес има 44 години и се уште работи како актерка. Има многу улоги зад себе и славата постојано и расте.

Критичарите велат дека таа е како кукла, но не во позитивна смисла.

Убавата актерка се плаши од своите родендени бидејќи тоа ја потсетува дека старее. Последен роденден кој го има прославено е 35-тиот.

Спаниќ очигледно изминативе години се препуштила на пластичните операции. Таа дава изјави дека на неа се е природно, но од фотографиите може да се види колку често таа посетува естетски хирург.

 

Коронавирус