сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 28
home Живот и стил

Беше слатка девојка, а потоа стана зависна од пластични операции: Сакала да личи на Барби, но еве како изгледа денес (ФОТО)

Беше слатка девојка, а потоа стана зависна од пластични операции: Сакала да личи на Барби, но еве како изгледа денес (ФОТО)

Стефани Мулиќ од Шведска стана тема на локалните медиуми, сето тоа заради впечатливиот изглед до кој дошла по серијата естетски операции.

Иако оваа девојка е многу млада, таа веќе поправила многу работи на себе, а луѓето дополнително биле запрепастени од фактот дека ја направила својата прва операција на 13 години – нејзината мајка и тетка ја убедиле да ги зголеми усните со филери.

На тогаш тинејџерката и се допаднал резултатот, па еднаш месечно почнала да ги полни усните, сакајќи да изгледа како познатата кукла Барби.

-Живеам во мал град во Шведска и отсекогаш сакав убавина. Мајка ми работеше цел живот како козметичарка, а тетка ми работи со филери и ботокс, така што ништо од тоа не ми беше туѓо. Од мала знаев дека сакам да бидам русокоса и да изгледам како Џена Џејмисон или Холи Медисон – тие се икони за мене, рекла девојката во едно интервју.

Одејќи од една на друга операција, Стефани станала зависник со текот на времето. Не знае ни точно колку пати одела на корекции, но вели дека направила операција на брадата, линијата на вилицата, образите, ставила вештачки заби, ги исправила веѓите.

 

View this post on Instagram

 

In love w this Bratz jumpsuit by @abratbabystore ♥️♠️♦️♣️♥️

A post shared by 💓THE LIVING BRATZ DOLL™️💓 (@blondiesteffi) on

Секако дека ги зголемила градите и задникот, но сака да ги зголеми уште повеќе, а има намера да ги отстрани и ребрата за да има тенка половина, исто како Барби.

Но, крајот нема да биде тука, бидејќи таа сака да направи популарен фејслифтинг третман за да ги направи очите да изгледаат „како на мачка“.

И покрај фактот дека многумина го осудуваат нејзиниот изглед, Стефани вели дека сега се сака себеси.

 

View this post on Instagram

 

Blueberry fuegooo🦋💙💜

A post shared by 💓THE LIVING BRATZ DOLL™️💓 (@blondiesteffi) on

-Пред операцијата, воопшто не се сакав себе си, но по операцијата се чувствувам многу подобро, иако треба да направам уште многу работи. Имам и многу повеќе следбеници на Инстаграм отколку порано, вели тој гордо.

На Стефани и се допаѓа, и ја сакаат многумина околу неа – покрај луѓето што ја осудуваат, а такви има секогаш, оваа девојка вели дека повеќето луѓе мислат дека изгледа одлично.

-На мојата околина не им пречи и тие всушност мислат дека изгледам одлично. Задоволна сум од досегашните резултати и немам намера да застанам, рекла Стефани и додаде дека не знае точно колку пари троши на пластична хирургија месечно, „но сигурно околу 1.500 евра”.

 

View this post on Instagram

 

Ice me out🧊

A post shared by 💓THE LIVING BRATZ DOLL™️💓 (@blondiesteffi) on

 

View this post on Instagram

 

🦋🦋

A post shared by 💓THE LIVING BRATZ DOLL™️💓 (@blondiesteffi) on

Коронавирус