петок, 25. септември 2020. Вести денес: 109
home Живот и стил

Бебето Луна го освои светот: Нејзината новогодишна фотосесија е посебна, вакво лице немате видено (ФОТО)

Бебето Луна го освои светот: Нејзината новогодишна фотосесија е посебна, вакво лице немате видено  (ФОТО)

Во последниве неколку години родителите најчесто ангажираат професионални фотографи со цел да ги сликаат нивните дечиња.

Иако очекуваме да видиме среќи и насмеани деца на сликите, едно бебе одлучило да му покаже на светот колку е лута и мрзоволна.

Запознајте ја Луна. Нејзината фотографка рекла дека иако малата Луна била мрзоволна за време на фотосесијата, таа истовремено била многу мирна.

Погледнете како изгледа најлутото бебе на светот, речиси е невозможно да не ја засакате веднаш:

 

View this post on Instagram

 

She’s got this staring game on point!

A post shared by Justine Tuhy Photography (@justinetuhyphoto) on

Коронавирус