понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 88
home Живот и стил

Ако имате воспаление на синусите, ќе ви помогне само овој природен лек

Ако имате воспаление на синусите, ќе ви помогне само овој природен лек

Воспаленијата на синусите се особено чести. Тие предизвикуваат отежнато дишење и спиење, силна главоболка, а понекогаш и тахикардија.

Иако вообичаено проблемите со синусите треба да се лечат со антибиотици, сепак постојат и домашно подготвени лекови кои можат да ни помогнат.

Ова е природен лек кој мошне брзо ќе ви помогне да се ослободите од ваквиот проблем.

Потребни состојки:

1 мала шолја мед

1 мала шолја лимон

6 главици ротквици

1 кромид

5 чешниња лук.

Начин на подготовка:

Измијте го зеленчукот добро, а потоа исецкајте ги на мали парчиња.

Ставете ги сите состојки во блендер и миксирајте додека смесата не се соедини, односно додека не добиете хомогена смеса. На крајот, ставете ја во стаклен сад и чувајте ја во фрижидер.

Се препорачува 2 супени лажици дневно.

Коронавирус