сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 62
home Живот и стил

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Повеќето од вас го знаете д-р Ентони Балдузи од YouTube каналот Fit Father Project – Fitness For Busy Father.

Во новото видео, тој ќе ви открие како да го подобрите животот и здравјето на вашето тело со 5 чекори и ефикасни совети.

Многумина сметаат дека сите проблеми ќе ги решат само со вежбање, но дали тоа е вистина – слушнете во видеото.

Коронавирус