вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 23
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Живот и стил

20 совети за совршена врска

20 совети за совршена врска

Кажете „Те сакам“ пред спиење, редовно излегувате заедно, секс два пати неделно… ова се само некои од тајните состојки на совршената врска.

Еве како изгледа листата 20 знаци на совршена врска:

1. Признавате дека не сте биле во право после кавгата

2. Кажувате „Те сакам“ пред спиење

3. Ги делите рамноправно куќните работи

4. Редовно излегувате заедно

5. Готвите на смена

6. Секс два пати неделно

7. Ја перете облеката заедно

8. Исти вкус за филмови

9. Запознавање преку заеднички пријатели

10. Три и пол разлика во годините меѓу партнерите

11. Две заеднички хоби

12. Три заеднички пријатели

13. Три излегувања месечно

14. Партнерот во исто време ви е и најдобар пријател

15. Пет бакнежи дневно

16. Пет прегратки дневно

17. Еден романтичен оброк месечно

18. Два заеднички викенди на пат годишно

19. И двајцата имате постојана работа

20. Исти вкус за храна.

Коронавирус