четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Живот и стил

15 нешта кои ги занемаруваме, а кои имаат огромна моќ да ни го разубават денот

15 нешта кои ги занемаруваме, а кои имаат огромна моќ да ни го разубават денот

Ова се 15 нешта кои ни се случуваат често, а кои постојано ги занемаруваме. Обидете се да обрнете внимание на нив и да ја забележите нивната позитивна моќ на вашето расположение.

1 – Будење пред алармаот

2 – Имањето време и можност за убав појадок пред работа/училиште

3 – Зелено светло на семафорите

4 – Повици од пријател од детството

5 – Танцувањето додека сме сами

6 – Пеење под туш

7 – Топол долг туш кога имаме повеќе време

8 – Врнежливи денови кои можеме да ги поминеме стуткани под ќебе со убав филм

9 – Моќта на дремките

10 – Мирисот од нашето омилено јадење во рерната

11 – Скајп муабети со роднините и пријатели кои живеат во странство

12 – Насмевки или краток разговор со позитивни луѓе кои не ги познаваме

13 – миленичињата кои ни се радуваат

14 – Небо со ѕвезди во топла ноќ

15 – Сонце во зима кое нè тера да испиеме кафе во нашето омилено кафуле.