понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Живот и стил

10 женски особини кои им се најважни на зрелите мажи, но и 10 особини кои ги иритираат

10 женски особини кои им се најважни на зрелите мажи, но и 10 особини кои ги иритираат

Зрелите момци не размислуваат како младите момци. Резултатите на оваа анкета можеби ќе ве изненадат.

Анкета во која што учествувале 20.000 мажи и жени се обидела да открие што ги привлекува постарите мажи, а тоа често ги одбива помладите момчиња.

Нивните желби очигледно дека се менуваат со текот на годините и стекнувањето искуство во текот на животот.

Истражувањето кое што го спровеле „YourTango“, „Glo.com“ и „Chemistri.com“ се обидело да даде увид во тоа што ги привлекува и одбива мажите во средните и поодминати години кај понежниот пол.

Станало очигледно дека повозрасните мажи ценат љубезност и нежност.

10 работи кои зрелите мажи најмногу ги ценат кај своите партнерки:
1. Љубезност
2. Вештини за комуникација
3. Вештини за слушање
4. Смисла за хумор
5. Интелигенција
6. Сексуална храброст
7. Фитнес
8. Амбиција
9. Насмевнете се!
10. Општ вид тело

Анкетата исто така открила што најмногу им пречи на зрелите мажи кај жените. Не сакаат себични и нарцисоидни жени, а знаат да ја ценат романтиката.

10 работи кои зрелите мажи не ги сакаат кај своите партнерки:
1. Недостаток на романтична љубов
2. Незрелост
3. Недостаток на интелигенција
4. Здодевност, недостаток на авантура
5. Недостаток на емпатија
6. Недостаток на нагон, амбиција
7. Лоша лична хигиена
8. Недостаток на сексуални вештини
9. Екстремен поглед кон религијата
10. Расистички идеологии или предрасуди

Дали се согласувате со резултатите од ова истражување?

извор: точка.мк

Коронавирус