сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 51
home Занимливости

Змии направиле колапс во сообраќајот- возачите нервозно чекале да заврши нивната љубовна романса (ВИДЕО)

Змии направиле колапс во сообраќајот- возачите нервозно чекале да заврши нивната љубовна романса (ВИДЕО)

Две кралски змии направиле вистинско шоу во сообраќајот откако решиле да се парат среде автопат во Калифорнија.

Змиите очигледно не ни биле вознемирени од нервозните возачи кои мораа да ги запрат своите возила чекајќи змиите да ја завршат романсата.

Еден од сведоците решил да го сними целиот чин, а за Дејли Мејл изјавил дека змиите воделе љубов дури 10 минути.

На почетокот сите мислеле дека змиите се борат, но брзо сфатиле дека станува збор за љубовна акција, погледнете.

Коронавирус