среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 117
home Занимливости

Жените не можат да му одолеат на пластичниот хирург Вујовиќ: „Дејли мејл“ го прогласи за најпривлечен на светот (ФОТО)

Жените не можат да му одолеат на пластичниот хирург Вујовиќ: „Дејли мејл“ го прогласи за најпривлечен на светот (ФОТО)

Пластичниот хирург Василије Вујовиќ (28) од Белград најпрво ја воодушеви својата домашна јавност, а набрзо потоа и британскиот „Daily Mail“, кој што го прогласи за најпривлечен доктор на светот.

Оваа ласкава, неофицијална титула дошла откако Василије го добил епитетот „најубав доктор во Србија“.

За „несреќа” на жените ширум светот, овој убав доктор е веќе зафатен и со својата сопруга има два сина. Но, дека неспорно предизвикува огромно внимание дури и кај своите пациентки, Вујовиќ не крие, но на таквите реакции тој тврди дека никогаш не реагира.

Новинарите на „Daily Mail“ ги интересирало колку за еден млад и згоден естетски хирург како него е важен физичкиот изглед кај една жена. Василије порачал дека за припадничките на понежниот пол е најважно да не бидат агресивни, туку љубезни, интересни и духовити. Тој и истакнал нешто по што жените како таков веројатно уште повеќе ќе го обожуваат, а тоа е дека всушност убавината е во окото на надгледувачот.

„Хирургот со атлетска градба”, како што го нарекуваат во „Daily Mail“, а кој што судот за неговата атрактивност го донесе пред четири месеци, е прв доктор во своето семејство, а љубовта кон медицината ја негува уште од најмали нозе.

И иако пластичната хирургија најчесто се врзува за корекции на изгледот поради естетски причини, за Вујовиќ се важни и другите полиња на нејзиното делување.

-Пластичната хирургија е широка област. Најважна е реконструктивната хирургија со којашто се отстрануваат одредени аномалии на телото, на пример последици од изгореници на кожата, потенцира тој.

Коронавирус