вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 7
home Занимливости

Здравствени работници танцуваат за да го прослават пристигнувањето на вакцината против КОВИД-19

Здравствени работници танцуваат за да го прослават пристигнувањето на вакцината против КОВИД-19

2020 година беше тешка за сите, но особено за здравствените работници кои беа на првата линија на борбата против коронавирусот. Пристигнувањето на вакцина против КОВИД-19 означува надеж, па не е ни чудо што здравствените работници во Медицинскиот центар во Бостон избувнаа со среќен танц откако центарот ја доби својата прва пратка со вакцина.

Коронавирус