среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 8
home Занимливости

Засвири гитара, а оваа баба падна во транс – кога и дедото го слушнал не останал рамнодушен, ова видео ќе го изгледате стотина пати

Засвири гитара, а оваа баба падна во транс – кога и дедото го слушнал не останал рамнодушен, ова видео ќе го изгледате стотина пати

Запознајте го гитаристот кој патува низ цел свет и со своите музички перформанси го разубавува денот на многу поминнувачи.

Свирејќи со гитарата по градивите ширум светот, никогаш не проаѓа незабележан. На неговите изведби често пати се придружуваат и многумина.

Овој пат, се сретнал со дедо кој што по видеото се гледа дека е професионален играч и баба која со целото срце заигра со звуците на неговата акустична гитара.

Погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Spreading the positive vibe 🧡🎶🎸

A post shared by Borja Catanesi (@borjacatanesi) on

 

View this post on Instagram

 

This man in pure style 👴🏻🕺🏼

A post shared by Borja Catanesi (@borjacatanesi) on

Коронавирус