четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 111
home Занимливости

ЗАПРОСУВАЊЕТО ТРГНА ВО ПОГРЕШЕН ПРАВЕЦ: Еве зошто НЕ треба да ја запросите вашата девојка јавно (ВИДЕО)

ЗАПРОСУВАЊЕТО ТРГНА ВО ПОГРЕШЕН ПРАВЕЦ: Еве зошто НЕ треба да ја запросите вашата девојка јавно (ВИДЕО)

Интернетот е полн со видео од предлози за бракови на јавни настани кои завршија со бакнеж, како и аплаузи од луѓето кои присуствуваа. Сепак, снимките направени на еден натпревар од пониската бејзбол лига покажуваат како јавните предлози за брак можат да тргнат наопаку.

Според Индипендент, мажот ја запросил својата девојка на стадионот Ворчестер Ред Сокс во Ворчестер, Масачусетс на 16 јули. Облечени во клупски маици, тие застанаа на рид покрај теренот, а потоа тој клекна на колена и го извади прстенот. Кога постави прашање и чекаше одговор, навивачите извикаа од возбуда и го поддржаа. Сепак, девојчето очигледно шокирано, одмавна со главата настрана и се стрча кон трибините.

Неуспешниот предлог го забележаа бројни камери, фотографи и новинари, но и стотици гледачи. На едно од видеата што беше споделено на Твитер, девојката неколку пати вели „Морам да одам“.

По објавувањето на видеото на Твитер, некои корисници на социјалните мрежи изјавија дека тоа е доказ дека јавните предлози може да завршат лошо и да ја влошат ситуацијата доколку бараното лице каже „не“. Некои сметаа дека овој предлог е наместен, но изразот на лицето на човекот кој остана на коленото, сам со прстенот во раката, вели дека тој навистина бил шокиран и разочаран.

Коронавирус