понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Запрете го опаѓањето на косата- потребни ви се само три состојки

Запрете го опаѓањето на косата- потребни ви се само три состојки

Ако мачите мака со опаѓањето на косата има едноставна и природна смеса која може да ја направите дома.

Ви треба жолчка од едно јајце која ќе ја ставите во сад со половина банана и половина чаша пиво. Потоа додајте и лажиче мед.

Се ставете во блендер да се соедини.

Ставете ја на коса и нека делува 20 минути, па исплакнете.

Повторувајте го третманот за да делува.

Коронавирус