петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 114
home Занимливости

Загатка: Можете ли да го пронајдете мачето скриено во оваа новогодишна елка?

Загатка: Можете ли да го пронајдете мачето скриено во оваа новогодишна елка?

Мачето по име Месечина има само 13 недели и смета дека новогодишната елка е совршено место за одмор. Неговата сопственичка Сара Нелсон Мекгинис не се согласува и честопати се наоѓа себеси како со часови го бара. Вие дали можете да го пронајдете?

Доколку не успеавте да го видите, решението е подоле:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Коронавирус